Warszawa przez dziesięciolecia zaniedbana,…

Ow kalwa
Warszawa przez dziesięciolecia zaniedbana,…
58

Views

Warszawa przez dziesięciolecia zaniedbana,…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Warszawa przez dziesięciolecia zaniedbana, ostatnimi czasy przekształciła się w autentyczną europejską metropolię. Nie licząc funkcji czysto reprezentacyjnej jest również ścisłym centrum życia politycznego, kulturalnego, i największym centrum finansowo-ekonomicznym. Tutaj centrale posiadają najważniejsze firmy prosperujące w kraju.

Ponadto Warszawa to dzisiaj jedno z najprężniej działających centrów turystycznych. Ogromna liczba bezcennych zabytków i ciekawych miejsc, orientacja władz miejskich na turystykę i przyjęcie przyjezdnych, a także zakończona sukcesem organizacja dużego turnieju piłkarskiego EURO2012 powoduje, że popularność turystyczna w stolicy systematycznie idzie w górę.

Miasto, w którym swoja młodość przeżyli wielcy Polacy mianowicie Maria Curie Skłodowska i Fryderyk Chopin, pięknieje niemal z miesiąca na miesiąc. Już dzisiaj osoba która nie była w Warszawie od kilku lub kilkunastu lat może miasta po prostu nie poznać. Duża ilość obszarów zielonych, masa szlaków, parków i dróżek spacerowych oraz tras rowerowych. Odnowione i świetnie wyeksponowane zabytki jak również nowoczesne centrum z imponującymi wieżowcami.

Z całą pewnością nie byłoby przyjezdnych gdyby nie świetnie funkcjonujące zaplecze hotelowo-noclegowe. Warszawa posiada nowoczesną bazę noclegową oraz markowe hotele w Warszawie w każdym standardzie w dogodnych miejscach. Wybierając umiejscowienie hotelu powinno się zwrócić uwagę na usytuowanie i oddalenie od węzłów komunikacyjnych czyli stacje kolei metra, przystanki tramwajowe i autobusowe. System komunikacji jest ciągle niestety tzw słabym punktem stolicy. Miasto należy do w najwyższym stopniu zatłoczonych i zakorkowanych w Europie.

Sprawdź co naprawdę warto zwiedzić w Warszawie, innymi słowy poznaj najbardziej spektakularne miejsca stolicy:

Starówka – niemal całkowicie zburzona w czasie działań powstańczych odtworzona, w sposób tak dokładny że finalnie wpisane na zaszczytną listę UNESCO, z symptomatycznym monumentem Syreny będącej godłem Warszawy.

Królewski Zamek – imponujących rozmiarów, stojący w ścisłym centrum, przez budynkiem stoi legendarna Kolumna Zygmunta, spod zamku roztacza się przepiękny widok na dzielnicę Pragę, trasę W-Z i Stadion Narodowy.

Najsłynniejsze i w największym stopniu eleganckie trakty Warszawy czyli ulica Krakowskie Przedmieście której przedłużeniem jest Nowy Świat, w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3 znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina. Nowy Świat z kolei to ulica restauracji, ekskluzywnych sklepów i cukierni z których najsłynniejsza to oczywiście A.Blikle.

Wieża Kościoła św. Anny przy ulicy Krakowskie Przedmieście 68, doskonały punkt widokowy na warszawską Starówkę, po pokonaniu 150-ciu schodów z tarasu widokowego możemy podziwiać najpiękniejsze obiekty zabytkowe stolicy.

Pałac Kultury i Nauki – niegdyś jedyny warszawski wieżowiec, po dzień dzisiejszy najwyższy, jednakże pod względem wzornictwa biją go na głowę współczesne drapacze postawione lub wznoszące się wokół

Iluminacyjny Park Fontann przy skwerze I Dywizji Pancernej, trzysta sześćdziesiąt siedem dysz z których tryska prawie 30 tys. litrów wody w ciągu minuty, podświetlone trzystoma chromatycznymi reflektorami i tworząc niewiarygodny wodny pokaz o dźwięcznym tytule „Światło-Dźwięk-Woda”

Łazienki Królewskie – uroczy i unikatowy Park Królewski z licznymi monumentami przyrody, zachwycającą oranżerią i pomarańczarnią, jak również atrakcyjnym Pałacem na Wodzie, świetne miejsce wypoczynku i spacerów

Plac Pochodów – znany obszerny plac na którym organizowane są wielkie zgromadzenia i imprezy upamiętniające ważne wydarzenia, punkt obowiązkowy – grób nieznanego żołnierza i Ogród Saski.

Dzielnica Praga czyli prawa część Warszawy która ocalała od zniszczeń wojennych na której usytuowane są zabytkowe secesyjne budynki mieszkalne, dziewiętnastowieczne latarnie gazowe oraz brukowane uliczki. Tutaj reżyser Roman Polański kręcił Pianistę. Ulubiona dzielnica artystów i rysowników.

Stadion Narodowy – bezsprzecznie najnowocześniejszy obiekt sportowy Europy, wykonany z biało-czerwoną elewacją, świetnie widoczny prawie z każdego punktu w centrum Warszawy

ZOO – kapitalne miejsce przechadzek i odpoczynku z dziećmi, mnóstwo osobliwych odmian zwierząt.

Centrum Nauki Kopernik znajdujące się w dzielnicy Powiśle ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20 przy magistrali Wschód-Zachód, interaktywna, olbrzymia, wspaniale urządzona aula zabaw i eksperymentów fizycznych, chemicznych i mechanicznych, świetne miejsce dla młodzieży szkolnej sprzęgające edukację z rozrywką.

Muzeum Powstania Warszawskiego – gmach refleksji i poznania w detalach tego co wydarzyło się podczas powstania. Poruszające i momentami wstrząsające, świetnie zaplanowane i urządzone miejsce gdzie zgłębić można wszystkie tajemnice bezprecedensowego polskiego zrywu.

Muzeum Legii Warszawa które mieści się przy ulicy Łazienkowskiej w budynku stadionu Pepsi Arena. Frajda dla pasjonatów football’u, fanów Legii oraz fanów Kazimierza Deyny.

Muzeum Marii Skłodowskiej i najbardziej nowoczesne w Polsce multi-medialne Muzeum polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

Chcesz poznawać Warszawę na własną rękę, wybierasz się do Warszawy ze znajomymi, na kilka dni? Zarezerwuj hotele online w Warszawie wykorzystaj fenomenalne audio-informatory po najciekawszych miejscach Warszawy. Taki audio-informator możesz mieć w swoim telefonie lub odtwarzaczu MP3. Kiedy masz ochotę odsłuchujesz opisów, interesujących faktów i detali tyczących się poszczególnych zabytków i atrakcji turystycznych.

Pozostałe wpisy o turystyce oraz podróżach

Review Overview
User Rating:
0/5
(347 votes)