szczawnica hotel hutnik

Bryza mrzeżyno
szczawnica hotel hutnik
51

Views

szczawnica hotel hutnik
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem (5)Trójmiasto jest miejscem bardzo ważnym w historii Polski. Tutaj właśnie mamy do czynienia z symbolicznym początkiem II wojny światowej, choć dziś już wiemy, że pierwsze strzały w tej wojnie padły gdzie indziej. Jednak symbol pozostał w Gdańsku, a dokładniej na Westerplatte. W Gdańsku odnajdziemy również słynną Pocztę, której obrona przeszła do historii polskiego oporu.

To tutaj miała miejsce krwawa rewolta antykomunistyczna w 1970 roku. Właśnie w Gdyni i w Gdańsku. Poza tym, ważną rolę w tych wydarzeniach odegrały miasta takie jak Szczecin i Elbląg, jednakże historycy najwięcej uwagi poświęcają zdecydowaniu – w kontekście grudnia 70 – Trójmiastu. Chodzi tu zwłaszcza o regularną bitwę na ulicach Gdańska, chaotyczny protest, atak na komendę MO, podpalenie komitetu wojewódzkiego, jak też o wydarzenia w Gdyni, związane nie tylko ze stocznią im. Komuny Paryskiej.

Tutaj wreszcie narodziła się Solidarność w 1980 roku, a Gdańsk i jego stocznia im. Lenina na zawsze właściwie stały się jej symbolem i kolebką.

Dlatego też warto jechać do Trójmiasta, jeśli jesteśmy miłośnikami historii, wszak to miejsce to zdecydowanie ciekawa propozycja i frapująca turystyka.

Pozostałe wpisy o turystyce oraz podróżach

Review Overview
User Rating:
0/5
(38 votes)