hotel villa bohema kazimierz dolny

Wioska turystyczna wilkasy
hotel villa bohema kazimierz dolny
43

Views

hotel villa bohema kazimierz dolny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

organizacja imprez (8)Jeśli lubisz historię i starożytność bardzo Cię interesuje, a turystyka jest dla Ciebie odpowiedzią na pragnienie poznawania tamtych czasów, koniecznie musisz odwiedzić Rzym. Oczywiście odwiedzisz go w czasach współczesnych. Ale za to wiele zabytków z okresu starożytności do dzisiaj w nim przetrwało. A jednym z takich zabytków jest niewątpliwie Koloseum.

Czym jest Koloseum? Wiele osób z pewnością spotkało się z tym określeniem, ale nie wszyscy wiedzą, że był on Amfiteatrem zbudowanym przez cesarzy z dynastii Flawiuszów. Fragmenty jego murów, a także rozwiązań architektonicznych przetrwały do dziś dzień, stanowiąc swoisty symbol starożytnego okresu rzymskiego.

Cóż oglądano niegdyś w tym teatrze? Niestety nie tylko wspaniałe sztuki, z których starożytni słynęli. W Koloseum odbywały się także walki gladiatorów, widowiska przedstawiające bitwy morskie, czy polowania na zwierzęta. Niektóre źródła podają, że niestety miały tutaj również miejsce krwawe mordy dokonywane na chrześcijanach, co upamiętnia krzyż w centrum placu.

Pozostałe wpisy o turystyce oraz podróżach

Review Overview
User Rating:
0/5
(31 votes)