Przygoda w Kostaryce – rozrywki, które podniosą Twój poziom adrenaliny!

Ow kalwa
Przygoda w Kostaryce – rozrywki, które podniosą Twój poziom adrenaliny!
44

Views

Przygoda w Kostaryce – rozrywki, które podniosą Twój poziom adrenaliny!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeśli szukasz pomysłu na szalone, aktywne i wyjątkowe wakacje w egzotycznych okolicznościach Kostaryka jest spełnieniem wszystkich Twoich marzeń a dodatkowo oferuje mnóstwo rozrywek przyjemnie przyspieszających puls. To kraj o wyjątkowej scenerii i bogatej różnorodności biologicznej. Niepowtarzalność fauny i flory i kontakt z dzikim życiem Kostaryki to doświadczenie skali światowej. Żądnym jeszcze większych wrażeń przedstawiamy top 5 rozrywek Kostaryki! Jako rozrywkę nr. 6 można dodać naukę języka hiszpańskiego ze Sprachcaffe, który będzie już tutaj gratis gdyż chłonięty wszystkimi naszymi zmysłami spontanicznie i cały czas podczas pobytu w Ameryce Południowej i będzie idealnym uzupełnieniem wyjazdu.

Zjazdy i parki linowe, czyli choć przez chwilę poczuj się jak prawdziwy Tarzan.
W ciągu ostatnich lat zjazdy i parki linowe osiągnęły zawrotną popularność. Ich różnorodność naprawdę zadziwia – od mrożących krew w żyłach zjazdów z wzniesień dżugli po leniwe bujanie się pomiędzy szczytami tropikalnych drzew. Bez względu na to jaki rodzaj wycieczek linowych preferujesz, Kostaryka gwarantuje, że będą one najjaśniejszy punktem Twojego pobytu i przeżyciem, którego zapmietasz do końca życia. O co w tym wszystkim dokładne chodzi? O zaprzęgnięcie się do rozwieszonych między koronami drzew lub wzniesiami lin i poruszanie się wzdłuż nich z różna prędnością. To świetny sposób na podziwianie bogactwa natury Kostaryki z całkiem innej perspektywy i podniesienie poziomu adrenaliny! Zabawa wbrew pozorom jest w pełni bezpieczna.

Rafting – idziesz z prądem czy pod prąd?
Kostaryka to kraj tropikalnych lasów deszczowych – i co za tym idzie samego deszczu. Wszystko to sprawia, że jest idealnym miejscem na uprawianie ekstremalnych sportów wodnych na krętych, meandrujących rzekach wśród soczyście zielonej bujnej roślinności. Rafting, czyli spływ rwącymi rzekami na specjalnych pontonach, to jedna z najpopularniejszych rozrywek Kostaryki a rożnorodnośc tras i możliwości spływu zaspokoi wszelkie preferencje. Rafting to radosna przygoda zaczynająca się już w momencie postawienia pierwszej stopy w pontonie!

Surfingowy i windsurfingowy raj!
Pozostając w temacie sportów wodnych przenieśmy się na zbiornik morski. Kostaryka jest dumna posiadaczką jednych z najlepszych na świecie spotów surfingowych, a wiele legend surfingu oczarowały jej plaże i idealne fale. Nie tylko najlepszej jakości fale ale również bajeczne otoczenie tworzą wyjątkowe malownicze tło dla tego sportu. Stąd między innymi popularnośc miejsc takich jak: Jaco and Playa Hermosa na wybrzeżu Pacyfiku, które znane są z nieustajacych fal, lub Puerto Viejo de Talmanca najlepsze po stronie karaibskiej. Jeśli wolisz spokojniejsze i przynoszace wiecej relaksu sporty wodne spróbuj windsurfingu! Wewnetrzne jezioro Kostaryki Lake Arenal to zawsze optymalnie ciepła woda, stały wiejacy ze średnia prędkościa wiatr i malownicze otoczenie. W połączeniu z możliwością wypożyczenia sprzętu i wykupienia lekcji surfingu lub windsurfingu to idealne miejsce na fantastyczną wodną przygodę!

Wspinaczka na wulkan… i robi sie gorąco!
Kostaryka to kraina wulkanów, niektóre z nich są nadal aktywne – jednym z nich jest Arenal. Ta popularna atrakcja turystyczna jest wiecznie żywa, w dzień oddycha, huczy i dudni, w nocy wyrzuca z siebie ognista lawę zapewniając spektakularne widowiska dla wszystkich ją odwiedzających. Większość kostarykańskich wulkanów znajduje się w parkach narodowych, które oferują świetne trasy wspinaczkowe i cudowne widoki. Jednym z najbardziej popularnych wśród turystów, którzy chcś wziąć udział w przygodzie wspinaczkowej, wulkanów jest Poás.

Kajakarstwo namorzynowe.
Jeśli chciałbyś odkryć kostarykańską przyrodę terenów podmokłych i wodnych a przy okazji zaznać ruchu na świeżym powietrzu, wybierz się na spływ kajakowy. Ta rozrywka to świetna zabawa i szansa na bliskie spotkaie z naturą podczas krętego przepływu w przepięknych lasach namorzynowych. To sport przynoszący więcej relaksu niż adrenaliny, ponieważ to ty narzucasz sobie tempo w jakim chcesz podróżować, ale zdecydowanie również zalicza się do top rozrywek w Kostaryce.
Wszystko to można przeżyć w Ameryce Południowej odwiedzając Kostarykę m.in ze Sprachcaffe i ucząc się jednocześnie języka hiszpańskiego za granicą. Połączenie efektywnej nauki i egzotycznego urlopu wydaje się idealnie spędzonym okresem wakacyjnym.

Pozostałe wpisy o turystyce oraz podróżach

Review Overview
User Rating:
0/5
(353 votes)