Ile kalorii można spalić podczas wakacji?

Sake rybnik
Ile kalorii można spalić podczas wakacji?
39

Views

Ile kalorii można spalić podczas wakacji?
1 vote, 4.00 avg. rating (82% score)

Ile kalorii można spalić podczas wakacji?

Nie zacznę od odpowiedzi „to zależy od” dlatego powiem że dużo. A zaraz wytłumaczę dokładnie co znaczy te dużo. Wakacje np. w mikołajki noclegi to czas które obfituje w duże upały jednak jest to także doskonały czas do tego aby złapać bądź poprawić kondycję.

Szczególnie jest to czas w pełni do wykorzystania przez rowerzystów , kajakarzy , żeglarzy oraz wszelkich reprezentantów sportów wodnych i wielu innych dziedzin które w zimę nie mogą być uprawiane. Dlatego z tak dużym natężeniem wychodzą sportowcy na zewnątrz. Jednak także dla zwykłych turystów jest to doskonały czas na spalenie zbędnych kalorii , poprzez chociażby spacer.

Przyjmując iż w lato w głównej mierze żywimy się (owocami, warzywami) które są jak najbardziej zdrowe i bardzo mało kaloryczne to zwiększony wysiłek fizyczny jest tym czego potrzebują osoby do palenia kalorii. Sam spacer w ciągu godziny zabiera od 200-300 kalorii i doskonale wpływa na jelita, mięśnie oraz same kości. Nie są to słowa rzucone na wiatr tylko jedne ze sposobów na efektywne odchudzanie które nauczyłem się w wisła noclegi. Zatem przez cały dzień samego chodzenia jesteśmy w stanie spalić ponad 1000 kalorii , jeśli połączymy to z wycieczkami wysokogórskimi, duża temperaturą to tempo spadania tkanki tłuszczowej będzie tylko i wyłącznie uzależnione od tego co zjadamy. Warto zabezpieczać mięśnia przed katabolizmem co jest podstawą numer jeden dla sportowców ale także zwykłych osób. Po wysiłku nasz organizm potrzebuje w pierwszym rzędzie węglowodanów prostych oraz białka aby uzupełnić wszelkie niedobory. W przypadku niedoborów nasz organizm będzie spalał mięśnia czego nikt ze zdrowych ludzi nie chce. W przypadku tkanki tłuszczowej spalać możemy jedynie 1kg/tydzień i tego powinniśmy się trzymać na wakacjach. Jednak nie chciałbym nikomu psuć wakacji jakimiś obostrzeniami tylko nakierować czego powinien się trzymać a czego unikać. Unikamy cukrów pochodzenia sztuczne (batoniki , czekoladki etc) , spożywamy (owoce , warzywa , ryż , ziemniaki , makarony oraz mięsa jeśli ktoś jest do nich przekonany – jeśli nie jest spożywa zamienniki mięsa ). Oczywiście część hotelów np. w pensjonaty szczyrk prezentuje tzw. zdrowe jedzenie jednak najlepszym rozwiązaniem jest własnoręczne przygotowywanie potraw. Dlatego warto skorzystać z kompleksowych ofert hoteli bądź samemu wynająć sobie domek i gotować dla samego siebie.

Dlatego podkreślam że 1kg na tydzień jest maksimum do jakiegoś powinniśmy dążyć jednak nie warto się zamartwiać o wagę, po prostu więcej ruchu , więcej warzyw – mniej cukrów i niezdrowego jedzenia i będzie dobrze 😉

Pozostałe wpisy o turystyce oraz podróżach

Review Overview
User Rating:
0/5
(346 votes)