Bezpieczne wakacje nad morzem

Ow kalwa
Bezpieczne wakacje nad morzem
66

Views

Bezpieczne wakacje nad morzem
1 vote, 3.00 avg. rating (72% score)

Urlop w Polsce

Polacy lubią wypoczywać. Kto nie lubi – można zapytać. Można zaobserwować jednak kilka stosunkowo nowych trendów, które zdają się aktualnie nieco zmieniać kształt i obraz naszej rodzimej turystyki.

Przede wszystkim coraz więcej z nas wypoczywa w kraju. Jeszcze nie tak dawno wielu z nas za idealne wakacje uważało wczasy all inclusive w zagranicznym kurorcie, leniwe sączenie drinków przy hotelowym basenie i beztroskie smażenie się na odległych plażach. W skrócie – im dalej od domu, tym lepiej. Aktualnie zdecydowanie chętniej jako miejsce, w którym spędzimy urlop, wybieramy rodzime miejscowości. Z pewnością nie bez wpływu na to pozostaje niepewna sytuacja międzynarodowa i coraz większe zagrożenie terrorystyczne. Ostatecznie więc, decydujemy się na bezpieczne wakacje nad morzem zamiast niepewnych egipskich kurortów.

Przyznać też należy, że poziom obiektów wypoczynkowych w naszym kraju zdecydowanie podniósł się na przestrzeni ostatnich kilku/kilkunastu lat. Noclegi nad morzem nie muszą już kojarzyć się ze zgrzebnym domkiem kempingowym i współdzielonym prysznicem – owszem, kempingi wciąż cieszą się dużą popularnością, próżno już jednak szukać tam ewidentnych reliktów minionej epoki.

Co więcej zdaje się, że po chwilowym zachłyśnięciu się zachodem i wszystkim co zagraniczne, zaczęliśmy na powrót dostrzegać piękno tego co nas otacza, miejsc, w których żyjemy. Przestaliśmy się wstydzić polskości, co więcej – jesteśmy z niej dumni. Zaobserwować to można w wielu dziedzinach życia, za przykład niech posłużą aktualne listy przebojów – coraz więcej wykonawców decyduje się śpiewać po polsku.

Pozostałe wpisy o turystyce oraz podróżach

Review Overview
User Rating:
0/5
(62 votes)