pensjonat pod tatrami szaflary

Ow kalwa
pensjonat pod tatrami szaflary
85

Views

pensjonat pod tatrami szaflary
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

atrakcje-turystyczne-warszawy-1Warszawa, to miasto, które przynajmniej raz w życiu odwiedza każdy Polak. Stolica kojarzy się nam z głową państwa i elitami rządzącymi, lecz także z historią, czasem barwną, a czasem ciężką. Atrakcje turystyczne Warszawy, to przede wszystkim stare miasto, które podczas drugiej wojny światowej uległo zniszczeniu w ponad dziewięćdziesięciu procentach, a następnie zostało odbudowane. Zamek Królewski, to nawiązanie do barwnej historii i rządów króla Zygmunta III Wazy, który przeniósł stolicę z Krakowa, do Warszawy. Zamek Królewski, który dziś możemy zwiedzać, także został prawie całkowicie zburzony przez niemieckie wojska, a następnie zrekonstruowany.
Podczas kilkudniowego pobytu w Warszawie nie możemy pominąć rezydencji letniej króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, czyli słynnych „Łazienek”. To tutaj król August organizował słynne „obiady czwartkowe”, a także gromadził dzieła sztuki i spotykał się z carycą Katarzyną II.
Nasza przygoda z polską historią może być nużąca dla młodszych uczestników wycieczki, lecz i dla nich warszawa ma specjalne atrakcje.
Centrum Nauki Kopernik, to propozycja zarówna dla dużych, jak i tych mniejszych. Poznamy tutaj fascynujący smak nauki i dowiemy się co przez lata wpływało na jej kształt.
Warszawa, to stolica, ale zarazem miasto warte zobaczenia, poznania.

Pozostałe wpisy o turystyce oraz podróżach

Review Overview
User Rating:
0/5
(57 votes)